Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co to jest łóżko 3 w 1?

2021-03-23

Co to jest łóżko 3 w 1? – Uniwersalne łóżko dla dzieci i młodzieży. Rozwiązanie, które oszczędza miejsce.

Łóżka piętrowe dla dzieci i młodzieży rozkładane 3 w 1: dwa pojedyncze łóżka, łóżko na antresoli lub łóżko piętrowe!

W powyższym zdaniu można wyczytać główne funkcję, jakie oferuje tego rodzaju rozwiązanie. Jednak nie byłby to artykuł, gdybyśmy nie rozwinęli tego wątku.

Jest mnóstwo inspirujących pomysłów na sypialnię dla najmłodszych, w tym bez wahania można zaliczyć kreatywne rozwiązanie jakim jest piętrowe łóżko 3 w 1, które można dowolnie ustawiać w jednej z trzech dostępnych opcji. Tego typu rozwiązanie pomoże Ci realizować wizje zaprojektowania przestrzeni w każdym pokoju.

Tak jak już można było przeczytać wcześniej, łóżko 3 w 1 można złożyć jako dwa łóżka pojedyncze, łóżko na antresoli lub łóżko piętrowe. Produkt najczęściej występuje w rozmiarach 80×200 i 90×200 cm (wymiar materaca). Są to standardowe wymiary materacy, więc zakup odpowiedniego nie będzie trudny. Pamiętajmy jednak że opcja łóżka piętrowego i łóżka na antresoli musi mieć barierkę zabezpieczającą na górnym leżysku i wysoki materac obniży nam ją. W opisie produktu powinna znajdować się informacja jakiej grubości maksymalnie może mieć materac do łóżka piętrowego.

Łóżko 3 w 1 można złożyć w następujących opcjach:

  • Opcja dwa łóżka pojedyncze – oba łóżeczka są niezależne i można je ustawić osobno.
  • Opcja łóżko piętrowe – za pomocą kołków bukowych i/lub śrub, ustawiamy łóżko pojedyncze na drugim łóżku pojedynczym. Przykręcamy drabinkę i listwy zabezpieczające na górnym leżysku. W ten sposób uzyskujemy łóżku piętrowe dla dwóch osób.
  • Opcja łóżko na antresoli – ta opcja różni się od opcji łóżko piętrowe tylko brakiem stelaża, deski przedniej i materaca w dolnym leżysku. To rozwiązanie jest przeznaczone dla jednej osoby, ale w razie konieczności w łatwy sposób można uzupełnić elementy i uzyskamy łóżko dla drugiej osoby np. gościa.

Jakie są zalety rozkładanego łóżka piętrowego 3 w 1?

Jego funkcjonalność jest zdecydowanie największą zaletą. Daje nam to łatwość w aranżacji przestrzeni i konfigurowaniu sypialni. Wachlarz możliwości wielofunkcyjnych i uwzględniających przestrzeń jest starannie przemyślany.

Niezależnie od tego, czy szukasz wygodnego, zajmującego niewiele miejsca rozwiązania do spania dla najstarszego dziecka i jego rodzeństwa, czy też chcesz wyposażyć sypialnię swojego potomka, by wyglądała nowocześnie, łóżka piętrowe rozkładane 3 w 1, które można piętrzyć sprawdzą się dobrze.

Łóżko piętrowe dwuosobowe dla dzieci 3 w 1, z którego można zrobić dwa łóżka pojedyncze oraz antresolę to dobry pomysł, zarówno do mniejszych, jak i większych pomieszczeń. Takie łóżko możesz wykorzystać również w pokoju gościnnym!

Łóżko, które można piętrzyć, ale i używać jako dwóch pojedynczych – doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które dorastają. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz przekształcić i dostosowywać pokój do aktualnych potrzeb swojego potomka! Jeśli dzieci podrosną i nie będą chciały już spać w jednym pokoju, a masz do dyspozycji wolny pokój, zawsze możesz łóżko rozłożyć, przenieść jedno i stworzyć osobne pomieszczenie dla drugiego dziecka. Masz tyle wszechstronnych rozwiązań, że jeśli lubisz przemeblowania i zmiany, z pewnością tego typu produkt będzie Ci odpowiadać.

Czy rozkładane łóżko piętrowe 3 w 1 jest bezpieczne?

Zdecydowanie tak!. Jeżeli oczywiście łóżko jest wytwarzane zgodnie z normami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie polski. Normy te spisane pod nazwą PN-EN 747, przez PKN (Polski Komitet Normalizacyjny). Przy zakupie łóżka piętrowego, dobrze jest też porównać przekroje poprzeczne poszczególnych elementów składowych produktu różnych producentów. Często zdarza się że producenci łóżek zmniejszają je aby obniżyć cenę. Więcej na temat bezpieczeństwa łóżkach piętrowych można przeczytać w osobnym artykule: Czy łóżko piętrowe jest bezpieczne?

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 224 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-25
Wszystko na czas zgodnie z ustaleniami , Polecam!
2024-03-08
Bardzo miła i sprawna obsługa, łóżko solidne, doskonałe jakości, w pełni spełnia oczekiwania.
pixel