Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Materace wysokoelastyczne

( ilość produktów: 5 )

Pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze materaca, jest poziom komfortu. Ta cecha dotyczy tego, jak miękki lub twardy będzie Twój materac.

Materace wysokoelastyczne to niewątpliwie produkty, które dzięki zastosowanej w nich piance pozwolą na wyjątkowo komfortowy i zdrowy sen. Sprawdź nasze materace wysokoelastyczne i wybierz odpowiedni dla swoich potrzeb.

Budowa materaca wysokoelastycznego

Materace wysokoelastyczne należą do grupy pianek. Struktura komórkowa tych pianek ma wysoką elastyczność i wsparcie. Zachowuje doskonałe właściwości odbicia i rozkładu obciążenia. Co więcej, pianka wysokoelastyczna charakteryzuje się dużą elastycznością oraz wytrzymałością.

Pianka stosowana w materacach wysokoelastycznych

Pianka HR lub pianka o wysokiej sprężystości to specjalny rodzaj pianki stosowany w materacach wysokoelastycznych. W przeciwieństwie do PU lub innych rodzajów pianki ma większą sprężystość.

Pianka z pamięcią kształtu ma tendencję do pozostawania odkształcona, gdy się na niej położysz, zapewniając komfort, a Twoje ciało lub głowa faktycznie zatapia się w takim materacu. Natomiast pianka HR - materac wysokoelastyczny ma tendencję do przywracania kształtu do pewnego procentu, który decyduje o jego współczynniku sprężystości.

Materace i pianki wysokoelastyczne są różne i dają różne doświadczenia z korzystania z materaca. Głównie ze względu na zdolność odkształcania się. Kiedy naciskasz dłoń na materac piankowy z pamięcią kształtu, możesz przez kilka sekund widzieć na nim odcisk dłoni.

Podczas gdy w materacu piankowym wysokoelastycznym Twoje odciski rąk wygładzą się w ciągu kilku sekund.

Zalety materacy wysokoelastycznych

Pianki z pamięcią kształtu mogą z czasem tracić swój komfort i kompresować się nieco bardziej, jednak taki scenariusz nie ma miejsca w przypadku materaca wysokoelastycznego.

Wysokiej jakości materace wysokoelastyczne nawet po 2-3 latach nie tracą swojej grubości.

Doskonałe podparcie i strefy twardości materaca wysokoelastycznego

Materac dzięki wypełnieniu wysokoelastyczną pianką gwarantuje doskonałe podparcie, a strefy twardości dodatkowo pozwalają na brak jakichkolwiek przeciążeń całego naszego ciała.

Dlatego możemy wybrać:

 • materac wysokoelastyczny trzystrefowy,
 • materac wysokoelastyczny pięciostrefowy,
 • a nawet materac wysokoelastyczny siedmiostrefowy, dla maksymalnego komfortu.

Możesz też wybrać różne rozmiary:

 • materace wysokoelastyczne 70x150 cm;
 • materace wysokoelastyczne 80x180 cm;
 • materace wysokoelastyczne 80x190 cm;
 • materace wysokoelastyczne 80x200 cm;
 • materace wysokoelastyczne 90x180 cm;
 • materace wysokoelastyczne 90x190 cm;
 • materace wysokoelastyczne 90x200 cm;
 • materace wysokoelastyczne 100x200 cm;
 • materace wysokoelastyczne 120x200 cm;
 • materace wysokoelastyczne 140x200 cm;
 • materace wysokoelastyczne 160x200 cm.

Struktura komórkowa pianek wysokoelastycznych sprawia, że ​​materace są bardzo responsywne i powracają do pierwotnego kształtu, a także zapewniają odpowiednie podparcie i rozkładają nacisk na szerokim obszarze.

Trwałość, elastyczność, wsparcie i właściwości komfortu pianki o wysokiej sprężystości sprawiają, że jest to jedna z najbardziej odpowiednich i poszukiwanych pianek i materacy do łóżek.

Dla kogo polecane są materace wysokoelastyczne?

Dzięki swojej punktowej elastyczności materace nadają się nie tylko do łóżek pojedynczych, ale także do łóżek podwójnych, ponieważ ruch partnera nie jest odczuwany przez żadną osobę, a produkt sprawdza się nawet wtedy, gdy obie połówki znacznie różnią się wagą.

Każdy, kto chce odpocząć na najwyższym poziomie i zapewnić idealne podparcie dla kręgosłupa, powinien zdecydować się na zakup wysokoelastycznego materaca w naszym sklepie. To inwestycja w dobre samopoczucie i zdrowie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 228 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-30
Zadowolona
2024-03-11
Solidnie
pixel