Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Materace piankowe

( ilość produktów: 8 )

Wysokiej jakości materac to gwarancja komfortowego wypoczynku. W tej kategorii znajdziesz materace piankowe dopasowane do potrzeb różnych użytkowników: basic, materace z pianki wysokoelastyczne i materace piankowe termoelastyczne (również stopniowane).

Jakie są cechy dobrego materaca piankowego?

Nasze materace piankowe nie zawierają w swoim składzie mieszanki pianek, co zapewnia im największą jakość, jednak możesz wybrać materace, złożone z kilku warstw różnych pianek.

Innym bardzo ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest gęstość materiału — ilość surowca na metr sześcienny — która jest bezpośrednio związana z ciężarem i trwałością obsługiwanego materiału. Wybierz dla siebie odpowiednią gęstość materaca i ciesz się zdrowym i spokojnym snem.

Wybierz odpowiednią gęstość materaca piankowego

Wybór odpowiedniej gęstości ma kluczowe znaczenie dla przedłużenia żywotności produktu. W przeciwnym razie materac może się odkształcić z powodu nadwagi. W tym celu zapoznaj się z poniższą listą:

  • D18 – dzieci w wieku od 0 do 3 lat;
  • D23 – do 60 kg;
  • D28 – do 80 kg;
  • D33 – do 100 kg;
  • D45 – do 150 kg.

Jak dbać o materac piankowy?

Zaleca się zmianę pozycji produktu na łóżku, od czasu do czasu obracając materac o 180 stopni. W ten sposób unika się deformacji, rozkładając ciężar i nacisk na całą jego powierzchnię.

Należy też co jakiś czas wietrzyć materac. Nie ma potrzeby wyciągania go z łóżka, wystarczy otworzyć okna i przez kilka godzin przewietrzyć pokój. Unikaj bezpośredniego nasłonecznienia, ponieważ wysusza to materiał i uszkadza włókna tkaniny.

Zakładaj pokrowiec ochronny na materac piankowy

Pokrowce zapewniają dodatkową ochronę przed roztoczami i uszkodzeniami, takimi jak dziury i rozdarcia. Gdy są wodoodporne, zapobiegają również innym wypadkom i powstawaniu plam spowodowanych nadmierną potliwością. Zalecamy używanie pokrowców na materace piankowe.

Idealny materac piankowy dopasowuje się do śpiącego – a nie odwrotnie. Musi być też wykonany z elementów odpowiednich dla zdrowia. Materace piankowe (basic, wysokoelastyczne, termoelastyczne), które sami produkujemy, nie tylko przechodzą próbę optymalnej elastyczności punktowej i podtrzymującej, ale są również wolne od szkodliwych substancji – dla spokojnego i zdrowego snu.

Wybierz swój materac piankowy ? basic, wysokoelastyczny, termoelastyczny, stopniowany

Przy tak wielu różnych modelach materacy piankowych podjęcie decyzji może być trudne. Przed zakupem nowego materaca porównaj ze sobą wszystkie możliwe modele z naszej oferty, a jeśli masz wątpliwości, napisz do nas lub zadzwoń. Czy masz specjalne preferencje dotyczące snu lub problemy zdrowotne? Wybór odpowiedniego materaca piankowego może przynieść ulgę, zwłaszcza jeśli masz problemy z plecami.

Oprócz różnych modeli istnieją inne kryteria jakościowe, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie materaca. Należą do nich:

  • gęstość,
  • wysokość rdzenia,
  • twardość na ściskanie,
  • i oczywiście pokrycie materaca.

Dokładnie porównaj poszczególne punkty i znajdź materac, który najlepiej odpowiada Tobie i Twoim potrzebom

Materace piankowe dla dzieci i niemowląt

Powszechnie wiadomo, że zwłaszcza małe dzieci śpią nawet przez pół dnia. Dlatego szczególnie ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni materac piankowy dla niemowląt i dzieci.

Nie dość, że śpią dłużej niż dorośli, to także proporcje dzieci wymagają innego podparcia ze strony materaca. Z tego powodu materace piankowe dla dzieci są również częścią naszego asortymentu, zarówno jako materace piankowe dla starszych dzieci, jak i dla niemowląt. Dla idealnego snu najmłodszych.

Jakie są zalety materacy piankowych?

Materace z pianki dobrze dopasowują się do ciała, a także do różnych rodzajów stelaży. Dobra elastyczność punktowa polegająca na tym, że materac zatapia się tylko tam, gdzie jest obciążony, jest podstawowym warunkiem wysokiego komfortu snu.

Optymalne dopasowanie i doskonałe właściwości pod względem klimatu i wentylacji, ergonomia pleców, odciążenie ramion i miednicy oraz wsparcie talii ? to zalety materacy piankowych z naszego sklepu. A do tego dostaniesz je w dobrej cenie!

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 232 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Wszystko zgodne z opisem, obsługa mailowa bez zarzutu, bede polecać
2024-05-19
Łóżko solidne dobrej jakości, łatwy montaż, dostawa do mieszkania z wniesieniem.
pixel