Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Łóżko drewniane jest zdrowe, z płyty nie!

2020-09-09

Spis treści

1. Korzyści z posiadania drewnianych mebli
2. Jak drewniane meble, takie jak łóżko poprawiają Twoje zdrowie?
2.1. Drewno w pokoju dziecięcym – drewniane łóżko dla dziecka i inne meble
2.2. Kontakt dorosłych i osób starszych z drewnem
3. Łóżka z drewna wpływają pozytywnie na zdrowie


Rytm urbanizacji naszego świata nigdy nie był szybszy niż dzisiaj. Ta rzeczywistość, wraz z rosnącym wzrostem naszej populacji, sprawia, że coraz rzadziej ludzie spędzają czas na łonie natury i udają się do pobliskich lasów i terenów leśnych po powiew świeżego, czystego powietrza w środku stresującej rutyny pracy. Niemniej jednak korzyści, możemy odnieść ze spędzania czasu w środowisku naturalnym, są zbyt wielkie, by pozostawić je niewykorzystane.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek ważna jest więź z naturą i korzystanie z jej dobrodziejstw. Jednak jeśli współczesny styl życia utrudnia podejście do lasu, czy rzeczywiście możesz czerpać korzyści, robiąc coś przeciwnego – wprowadzając kawałek lasu do domu za pomocą drewnianych mebli i rzeźb? Okazuje się, że drewniane meble (takie jak łóżko) lub drewniane dekoracje mogą faktycznie przyczynić się do ogólnego dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego.

Korzyści z posiadania drewnianych mebli

Przebywanie z drewnianymi meblami i wnętrzami przynosi znaczne korzyści zdrowotne, podobne do tych, które uzyskuje się podczas spędzania czasu na łonie natury. Meble z płyty nie dają tego samego efektu. Drewno ma swój specyficzny zapach, teksturę i kolor, który działa kojąco na człowieka. Niektóre badania organizacji zajmujących się dbaniem o środowisko wykazują, że kontakt z produktami i wnętrzami z drewna przynosi podobne korzyści zdrowotne jak spędzanie czasu na łonie natury.

Niektóre z korzyści zdrowotnych obejmują:

  • Poprawiony stan emocjonalny
  • Poprawiona jakość powietrza dzięki zmniejszeniu wilgotności, łatwiejsze oddychanie
  • Uczucie ciepła i komfortu
  • Niższe ciśnienie krwi, tętno i poziom stresu

Jak drewniane meble, takie jak łóżko poprawiają Twoje zdrowie?

W ciągu ostatnich kilku lat wpływ produktów z drewna na nasze umysły i ciała stał się głównym obszarem badań. Oznacza to, że obecnie istnieje wiele badań oferujących wyniki naukowe, które wspierają ideę, że ekspozycja drewna jest korzystna dla Twojego zdrowia. Dlatego posiadanie drewnianego łóżka może być tak bardzo korzystne dla zdrowia całej Twojej rodziny. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na to, jak drewno wpływa na dzieci, osoby starsze i dorosłych.

Drewno w pokoju dziecięcym – drewniane łóżko dla dziecka i inne meble

Kontakt z naturalnymi produktami z drewna i dekoracjami drewnianymi w środowisku uczenia się w dzieciństwie i okresie dojrzewania może być bardzo korzystny i zmniejszać wydzielanie hormonów stresu, które mogą przekształcić się w zaburzenia psychiczne związane ze stresem w późniejszym życiu.

Kontakt dorosłych i osób starszych z drewnem

Nie tylko dzieci czerpią korzyści ze środowisk drewnianych. Podobne efekty zaobserwowano u osób starszych oraz w populacji ogólnej. Wykazano, że drewniane produkty i dekoracje domu korzystnie wpływają na zdrowie nawet podczas snu. Spanie w łóżkach z litego drewna nie tylko obniża ciśnienie krwi i niepokój, ale także poprawia stan emocjonalny i poziom relaksu. Kolory i faktura drewna generują „ciepło”, „komfort” i „relaks” u ludzi. Te trzy uczucia są trudniejsze do osiągnięcia w mniej naturalnie umeblowanym pokoju.

Łóżka z drewna wpływają pozytywnie na zdrowie

Jeśli jesteś osobą dbającą o środowisko, produkty z drewna, takie jak łóżko prawdopodobnie Cię odprężą również dlatego, że wiesz, że przyczyniają się do przywrócenia globalnej równowagi na całej naszej planecie. Certyfikowane drewno jest jednym z niewielu materiałów budowlanych, które może pomóc w zmniejszeniu wpływu na środowisko.

To powolna droga, ale przejście na naturalne, zrównoważone materiały, takie jak drewno, ostatecznie doprowadzi do zdrowszej przyszłości dla wszystkich na świecie. Od każdego z nas, jako jednostek, zależy wyłącznie mądry i rozsądny wybór podczas dekoracji naszych domów.

Tylko poprzez naprawienie połączenia między światem przyrody, w którym żyjemy, a naszym codziennym życiem, możemy osiągnąć sens i osobistą harmonię, które są obecnie nieco poza naszym zasięgiem. A jaki jest na to najprostszy sposób? Odpowiedź jest prosta. Wprowadzenie naturalnych elementów drewnianych do naszych domów, miejsc pracy i szkół. Jak wykazały liczne badania, korzyści dla umysłu i ciała, które uzyskuje się po wystawieniu na piękną i organiczną jakość drewna, ostatecznie sprawiają, że jest to najlepszy wybór.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 228 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-25
Wszystko na czas zgodnie z ustaleniami , Polecam!
2024-03-01
Zarówno produkt jak i obsługę sklepu oceniam na wysokim poziomie. Kontakt ze strony sklepu i zaangażowanie super, samo łóżko świetne. Polecam
pixel