Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dobrze wybrać łóżko drewniane dwuosobowe?

2022-02-12

Spis treści

  1. Przy zakupie drewnianego łóżka należy podjąć ważne decyzje
  2. Kupując łóżko, wybierz odpowiednią szerokość, długość i wysokość
  3. Rama drewnianego łóżka – czy lite drewno to najlepszy wybór?

Materac, stelaż, rama i wezgłowie – przy zakupie drewnianego łóżka należy podjąć kilka ważnych decyzji. Zebraliśmy dla Ciebie kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Poniżej znajdziesz również kilka naszych wskazówek na temat tego, jak wybrać łóżko drewniane dwuosobowe.

Łóżko z zagłówkiem świerkowe ALICJA

Nasze wskazówki:

  • Łóżko powinno mieć minimalną szerokość 100 centymetrów, podwójne łóżka drewniane powinny mieć szerokość 180 centymetrów.
  • Jeśli chodzi o ramy łóżek i zagłówki, powinieneś dokładnie przemyśleć, jak ważna jest dla Ciebie jakość materiału.
  • Dobrym pomysłem jest łączny zakup materaca i stelaża z listew, który będzie odpowiednio dobrany do ramy łóżka.

Przy zakupie drewnianego łóżka należy podjąć ważne decyzje

Który materac jest dla mnie najlepszy? Czy rama zakupiona razem z łóżkiem wystarczy jako dobra rama z listew do wsparcia materaca? A jak duże powinno być łóżko? Może kupić łóżko kontynentalne drewniane? Czy dobrym rozwiązaniem będzie zamówienie łóżka drewnianego na wymiar? Oto najważniejsze informacje i wskazówki dotyczące zakupu łóżka.

Kupując łóżko, wybierz odpowiednią szerokość, długość i wysokość

Właściwa szerokość – jeśli sypialnia jest dość mała, wiele osób zadaje sobie pytanie, czy węższe łóżko nie wystarczy. Jednak łóżko powinno mieć określoną minimalną szerokość. Pojedyncze łóżko drewniane (żeby móc wygodnie się na nim wyspać) powinno mieć co najmniej 100 centymetrów szerokości, podwójne 180 centymetrów. W przeciwnym razie z trudem będzie można się obrócić, co ma negatywny wpływ na sen.

Łóżko hotelowe łączone MAGDA

Podczas pomiaru należy również pamiętać, że te wymiary dotyczą tylko powierzchni do leżenia. Rama łóżka jest zwykle dodawana z co najmniej dwoma do trzech centymetrów z każdej strony. Jeśli to możliwe, z każdej strony powinno być 80 centymetrów miejsca na wstawanie z łóżka – w przeciwnym razie będzie to niewygodne. W przypadku łóżka podwójnego często wymagana jest szerokość pokoju około 3,5 metra.

Odpowiednia długość – standardowe łóżka mają zwykle długość 200 centymetrów, niektórzy oszczędzający miejsce wybierają łóżka o długości tylko 190 centymetrów – czy to wystarczy na zdrowy sen?

Ogólna zasada dotycząca długości to – wzrost plus 20 do 30 centymetrów. Każdy, kto jest wyższy niż 180 centymetrów, będzie miał problem z łóżkiem o długości 190 centymetrów. Za dodatkową przestrzeń trzeba sięgnąć głębiej do kieszeni, bo nie tylko stelaż jest droższy, dopłaca się też za stelaże z listew i materace o nietypowych rozmiarach. W takim wypadku konieczne jest łóżko drewniane na wymiar.

Właściwa wysokość – 45 centymetrów wysokości łóżka to standard. Jednak powinieneś być ze sobą szczery – masz problemy z plecami? Może nie jesteś już tak elastyczny, jak kiedyś – wtedy powinno być to 50 centymetrów wysokości mierzonej od krawędzi łóżka do podłogi.

Rama drewnianego łóżka – czy lite drewno to najlepszy wybór?

Ramy łóżek wykonane z litego drewna są modne. Co przemawia za takimi naturalnymi meblami?

Ramy łóżek są często wykonane z płyty wiórowej. Oczywiście dzięki temu są tańsze od tych wykonanych z naturalnego drewna. Zawierają jednak stosunkowo dużą ilość kleju, potencjalnego źródła zanieczyszczeń w sypialni. Wiele mebli z płyt wiórowych nie jest też stabilnych. Na przykład, jeśli śruby wyrwą się, trudno będzie je naprawić w wypaczonym materiale płyty.

Z drugiej strony meble z litego drewna są niezwykle wytrzymałe, drobne rysy można łatwo usunąć poprzez szlifowanie drewna i woskowanie lub ponowne olejowanie w razie potrzeby. Materiał i obróbka tworzą powierzchnię z otwartymi porami, która może wchłaniać i uwalniać wilgoć. Zapewnia to dobre powietrze w pomieszczeniu, zwłaszcza w przypadku całkowicie nieprzetworzonego drewna. Lite drewno jest również przyjemne w dotyku.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 232 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
Bardzo dobra obsługa, szybka realizacja zamówienia!
2024-03-25
Wszystko na czas zgodnie z ustaleniami , Polecam!
pixel