Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy cienki materac może być dobry/dobrej jakości?

2021-10-31

Jeśli Twój materac nie jest już tak wygodny, jak w momencie zakupu, nakładka na materac może być dobrym sposobem na przywrócenie komfortu snu. Podobnie jak w przypadku materacy te nakładki również mają różne rodzaje materiałów, gęstości i grubości, które zapewniają różne rodzaje komfortu. Polecamy nasze materace do łóżek 

Cienki lateksowy materac

Wskazany dla osób poszukujących antyalergicznego, antybakteryjnego i trwałego rozwiązania. Cienkie materace lateksowe - nakładki na materace lateksowe - są zazwyczaj twardsze niż nakładki na materace z pianki z pamięcią kształtu i zapewniają dobre wsparcie osobom cierpiącym na problemy ze stawami. Wiedz również, że lateks nie przenosi ruchu, dlatego, jeśli szukasz podwójnego materaca, a Twój partner ma niespokojny sen, nie będziesz odczuwać żadnych „wstrząsów” od dynamiki drugiej osoby. Pod względem temperatury lateks może się nagrzewać, więc nie jest odpowiedni dla tych, którzy wolą chłodniejsze rozwiązania.

Pianka zapamiętująca kształt

Dla osób poszukujących trwałego rozwiązania, które jest bardzo wygodne i miękkie, ten rodzaj cienkiego materaca oferuje większą gęstość, wsparcie i amortyzację. Ze względu na większą zdolność do zmniejszania uderzeń i dostosowywania się do każdej pozycji ciała, nacisk na stawy jest mniejszy. Odpowiadają również za zwiększenie komfortu w bardziej zużytych materacach, które oferują niewielkie podparcie. Przeznaczone dla osób, które chcą zmniejszyć wpływ ruchu partnera podczas snu, materace piankowe z pamięcią kształtu są jedną z najpopularniejszych opcji. Dostępne są w różnych rodzajach gęstości, dzięki czemu możesz wybrać najlepszy dla siebie materac.

Zwiększ swój poziom komfortu dzięki odpowiedniej grubości i gęstości cienkiego materaca

Szukając najlepszego cienkiego materaca dla siebie, możesz znaleźć różne rodzaje grubości i gęstości. Oba mogą wpływać na poziom komfortu podczas snu, więc przy wyborze weź pod uwagę obie te cechy. Oprócz ceny, jakości i komfortu należy wziąć pod uwagę tę kwestię. W końcu wybór niewłaściwego materaca może wpływać na sen, powodować bóle ciała, pogorszyć jakość życia, powodować problemy z plecami i złą postawę.

Jaką gęstość cienkiego materaca wybrać?

Jeśli chodzi o gęstość, im wyższa, tym większe podparcie i dopasowanie do pozycji ciała. Wysoka gęstość jest również odpowiednia dla osób o większej masie ciała, ponieważ zapewnia dodatkowe wsparcie w nocy. Aby znaleźć materac o odpowiedniej grubości, należy wziąć pod uwagę, że grubość od 2 do 5 centymetrów jest odpowiednia dla tych, którzy szukają dodatkowego komfortu i nie są zadowoleni z twardości materaca. Ale to materace o grubości 7 centymetrów lub więcej gwarantują dobry poziom podparcia i komfortu.

Mając to na uwadze, ważne jest, aby zrozumieć, że wysoka gęstość i mała grubość skutkują niewielkim podparciem. Już duża grubość i duża gęstość mogą powodować zbyt dużą sztywność podkładu. Dlatego te cechy powinny być brane pod uwagę przy wyborze materaca, aby zapewnić spokojny sen.

Jaka wybrać i obliczyć gęstość materaca?

Gęstość to stosunek ilości piany użytej w produkcie na metr sześcienny (m³). W praktyce cecha ta ma związek z twardością materiału, to znaczy z tym, czy materac nie będzie się odkształcać pod pewnym obciążeniem.

Klasyfikacji zawsze towarzyszy duża litera D oraz liczba od 18 do 45. Na przykład kod D23 wskazuje, że na 1 m³ produktu (jeden metr sześcienny) nałożono 23 kg pianki.

Ogólnie rzecz biorąc, gęstość jest związana z lepszym rozkładem masy i różni się w zależności od profilu konsumenta. Im wyższa i cięższa osoba, tym większa gęstość materiału. Ktoś, kto ma 1,90 m wzrostu i 100 kg, będzie potrzebował materaca o większej gęstości niż ktoś, kto ma np. 1,70 m i waży 65 kg.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 224 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-25
Wszystko na czas zgodnie z ustaleniami , Polecam!
2024-03-01
Zarówno produkt jak i obsługę sklepu oceniam na wysokim poziomie. Kontakt ze strony sklepu i zaangażowanie super, samo łóżko świetne. Polecam
pixel