Spokojny zdrowy sen jest niezbędny dla odpoczynku i regeneracji organizmu. Aby sobie go zapewnić, musimy mieć komfortowe warunki, a skrzypienie łóżka przy każdym ruchu z pewnością do nich nie należy. Jak możemy sobie z tym poradzić? Prawda jest taka, że przyczyn skrzypienia jest wiele, ale najczęściej można zaobserwować je z czasem, kiedy z łóżka korzystamy dłużej. Zdarza się, że łóżko skrzypi już po zakupie, ale taka sytuacja ma miejsce znacznie rzadziej. Przyjrzyjmy się zatem, co sprawia, że musimy męczyć się z niechcianymi odgłosami i jak można z nimi walczyć.
Kilka porad jak utrzymać meble drewniane do sypialni w dobrym wyglądzie przez wiele lat. Na początku trzeba poruszyć kwestie planowania ułożenia mebli. Pod wpływem światła (przede wszystkim słonecznego) i ciepła, drewno może zmienić kolor oraz może rozsychać się a co za tym idzie pękać. Zatem aby temu zapowiedz musimy poszukać odpowiedniego miejsca do umieszczenia mebla.
W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących powłok ochronnych do drewna świerkowego: Dlaczego do zabezpieczenia drewno stosuje się lakiery, oleje, woski i farby? Czy można użytkować meble drewniane w stanie surowym i jakie niesie to za sobą korzyści i konsekwencje? Jaki rodzaj powłoki ochronnej zastosować przy malowaniu drewna miękkiego? Powłoki przezroczyste czy też kryjące całkowicie strukturę drewna? Jakie farby i lakiery są bezpieczne dla zdrowia naszego i naszych dzieci?
Na początku można powiedzieć że, często podczas wyboru łóżka nie zwracamy uwagi na stelaż pod materac, a to dość poważny błąd! Odpowiednio dobrany stelaż optymalizuje komfort spania i wydłuża żywotność materaca dzięki prawidłowemu podparciu. Pomimo że listewki w stelażu elastycznym są cieńsze i węższe (przekrój poprzeczny 8 x 35 mm) od stelaża zrolowanego (przekrój poprzeczny 20 x 55 mm), to właśnie ten pierwszy jest mocniejszy i wytrzymalszy.